Záblesky všedního života severských hvězd - díl 5.

16. srpna 2008 v 21:25 |  Výplody naší šílené fantazie
Společnost se vrátila ke stolu a chlastala až do pozdní noci. Někteří byli ještě plní života a jela jim huba neustále, např. Laihialovi, a někteří byli unavení - nejvíc chlapci z Norther.

Úplně opilý Vreth si toho všimnul a šťouchnul do Kristiana, spícího s hlavou na stole: "Kristianku... Kristianku, nespi... a povídej si se mnou. Já se tak nudím..." Kristian jen napůl zvedl hlavu a utrousil: "Však máš před sebou lahvinku vodky, tak si povídej s ní." "Jenže ona neodpovídá, já už to zkoušel." "Jaktože neodpovídá? Počkej, já do ní trošku strčím, třeba se probere." Kříd jednoduchým pohybem shodil flašku ze stolu a ozval se zvuk tříštícího se skla. Petriho, Jukku a Heikkiho to probudilo. "Chlapi, co je to s váma?" zeptal se jich Skrymer. "Jsme se včera v noci vrátili z turné, tak na nás nečum tak blbě a nech nás se vyspat," odpověděl mu Petri a znovu si nechal spadnout hlavu na stůl. Alexi se najednou zvednul od stolu, že půjde domů spát. "Alexíku, vole, neblbni, tak brzo?" ozval se Tuomas, který jako jediný člen Norther nedřímal na stole. Alexi se otráveně podíval na své hodinky a řekl: "Jsou čtyři hodiny ráno." "Už? To to letí. Tak to půjdu taky." Rozhlédl se po zbytku své kapely. Nejdřív si pomyslel, že by je mohl vzít s sebou, ale pak si uvědomil, že s těmahle nehne, tak nad nimi mávnul rukou a odešel s Alexim. Zbytek muzikantů zůstalo u stolu do rána, kdy je - už všechny do jednoho chrápající - museli vzbudit a vyprovodit zaměstnanci poutě...
Den druhý: Ráno, kdesi na letišti v Helsinkách... "Na druhou ranway přistálo letadlo z Trondheimu s půlhodinovým zpožděním..." ozvalo se v letištní hale, kam se po chvíli z letadla nahrnul dav Norů. Zvláště na sebe upozornila skupinka čtyř dlouhovlasých mužů, kterou tvořili dva blonďáci a dva hnědovlasí chlapci, kteří byli oblečeni do havajských košilí a kostkovaných trenek, na nohou měli sandály z rákosu a na hlavě se každému skvěl velký slamák. Dva z nich ho měli dokonce ozdobený barevnými pentlemi. Z letadla se vyhrnuli mezi prvními, protože si volnou cestu dovedli vynutit drzým ždoucháním do ostatních.
Sotva si vzali zavazadla a vyběhli před letištní halu, kde se zastavili, jeden z blonďáků vykřikl: "Ahoj Řecko!!!" Zbývající tři chlapi vesele zapískali a začali se rozhlížet kolem sebe. Najednou jim ale připadlo něco špatně. "Ty, Obsi, jak jsi nám ukazoval na netu řecký obrázky...pamatuješ...?" "Hm,"procedil brunet mezi zuby. "...tak to tam vypadalo trochu jinak, ne?" nejistě se ozval jeden z brunetů. "Hm," zabručel zase druhý. "Thebone, čum vole! Finskej taxík! V Řecku! Kurva, kde máme foťák? To musim vyfotit mamince!" a blonďák - Wizziac - se začal přehrabovat ve velkém cestovním kufru. Thebon natahoval krk a v tom vykřikl: "Robíku! Tam je další! A tamto není ani taxík! To je hůstý! Hoši, co vy na to...?" už nestačil dopovědět, protože mu Obsidian dal pohlavek. "Drž tlamu debile! A ty...," obrátil se na Wizziaca, "...ty schovej ten foťák!" "Co jéé?" ohradil se Thebon a naštvaně si mnul místo, kam dostal jednu výchovnou. "Jsme v prdeli, hoši," zabručel Vyl. "Respektive ve Finsku," dodal Obsidian. Wizziacovi zklamáním poklesla ruka s foťákem. "A mně hned přišel ten let nějakej krátkej," vzdychl. "No tak to je úžasný, teda!" začal hystericky řvát Thebon. "A co teď tady jako budem dělat? Na co jsem si bral nafukovací rukávky a duši? Na co mi teď je ten opalovací krém? Na co mi je kurva teď všechno to oblečení?!?!?! Áááá, já chci maminkůůů!" "Neřvi," zavrčel Obsidian. "Něco vymyslíme. Mám tu kamaráda, tak by nás mohl ubytovat...." Rukou pokynul nejbližšímu taxíku, kam se všichni po chvíli uvelebili a vyrazili.
Za necelou čtvrt hodinku dorazili k vysokému oranžovému panelovému domu. Taxikář je vyhodil, naúčtoval jim o 100% vyšší taxu a spokojeně odjel pryč. Kluci se vydali do domu. V čele šel Obsidian a za ním se táhli zbývající tři dlouhovlasatci. "Kde vlastně bydlí ten tvůj kamoš? A jak se jmenuje?" zeptal se konečně Vyl. "Jmenuje se Petri Lindroos a bydlí v posledním patře, tak doufám, že výtah bude fungovat." Sotva to dořekl, uviděli na dveřích od výtahu cedulku "Mimo provoz". "Já se na to vyseru!!!" začal zase natahovat Thebon. "Už mě to nebaví! Já se prostě zabydlím tady a budu tady spát!" "Tak spi,"řekl klidně Obsidian. "Ale v noci tu chodí úchylové a znásilňují děti ve tvém věku." Thebon zbledl. "Říkal jsi v posledním patře?" A s tím se vydali do schodů. Po nějaké době konečně dorazili k hnědým dveřím, které měly místo zvonku starobylé zlaté klepadlo ve tvaru lví tlapy. Obsidian celý údýchaný a červený námahou zaklepal. Nic. Chvíli čekali a pak zaklepal znovu. "Ty, Obsi," odkašlal si Vyl. "Je ten Lindroos spolehlivej? Kde jste se vlastně seznámili?" Obsidian zabušil sevřenou pěstí. "Samozřejmě, že je spolehlivý! Chodili jsme spolu na výšku, víš. Sakra, to byly mejdany!" najednou si ale uvědomil, že se až příliš rozpovídal, což u něho není zvykem, zvláště v takových napínavých ff-kách, jako je třeba tahle. Nenápadně se otočil, jestli si toho všimli čtenáři, ale ti netrpělivě přeskakovali očima řádky a hledali text, kde by to bylo zajímavější. "Ty...Obsi..."pro změnu začal Wizziac. "No?!? Co?!?" "Ale ty jsi přece na výšku nechodil, ne?" Od zabití uškrcením Wizziaca zachránilo otevření dvěří, kde se zjevila jakási blonďatá příšera s rozcuchanýma vlasama, v noční košili po děděčkovi, a v obličeji celá zelená. Obluda se na ně dívala opuchlýma očima a po chvilce trapného ticha řekla: "Tak kurva, jste svědci Jehovovi nebo ne?" "Petri! Jsi to ty! A já už myslel, že ses přestěhoval!" "Obsidiane? Co tady děláš?" ztuhl překvapením Petri a nervozně se snažil stáhnout noční košili až ke kotníkům. Nebyl zvyklý promenádovat se před hosty s holýma nohama. "Víš, bejku, máme takovej menší problém..."
"No ty vole..." rozesmál se Petri na celé kolo, když už všichni seděli u něj v obýváku u otevřené flašky s vodkou a Obsidian mu povyprávěl jejich příběh z dnešního rána. Petri byl už převlečený do normálních černých hadrů a příchozí Keep Of Kalessin... se rozhodli, že se co nejdřív vydají do města nakoupit si oblečení, ve kterém by mohli mezi finské obyvatele. Kromě Wizziaca, tomu se prý ty barvy a slamák líbí. Petri rozhodl, že pánové budou moct bydlet u něj, i když by se klidně mohli zabydlet v hotelu. Ale on byl rád, že bude mít norskou společnost, se kterou může zažít hodně alkoholových dobrodružství. A nejen doma...
Z rozhovoru o řecké politice je vyrušil zvonek u dveří. Petri šel otevřít a vyskytl se mu pohled na bledého Vretha, který vypadal podobně zřízeně, jako ráno on sám, a v ruce držel puget růžových růží. Petri nejdřív myslel, že má halucinace, ale pak ze sebe nejistě dostal otázku: "Splet sis panelák, vole?" "Ne, tohle ti posílá Laihiala jako omluvu za to, že tě včera udeřil do kulí." Vreth mu s otráveným výrazem vrazil kytici do ruky, řekl "Adios" a odešel si přivolat výtah. Petri tam chvíli zůstal tiše stát a přemítal si situaci pomalu v hlavě. Tohle Villeho muselo napadnout ještě za stavu opilosti. Hitto, růžový kytky... ale vlastně docela pěkný. Petri zavřel dveře a šel dát kytici do vázy v obýváku. Nějak ho nenapadlo, že by s tou věcí mohl vzbudit pozornost u své návštěvy, která byla zticha, protože jedno téma zrovna dořešili. Hned jak se objevil Petri s růžemi se však všichni naráz ohlédli na něj a stejně naráz se ozval výbuch smíchu. Až se Petri leknul, chudák. A došlo mu, cože je tady tak vtipný. Podíval se na růže, a pak na ty čtyři individua, zčervenal, a ublíženě zvolal: "Však co! Závidíte, protože jste kytku ještě nikdy nedostali!" Individua se rozesmála ještě víc. "Od koho to vůbec máš?" zeptal se už trochu zklidněný Obsidian. "Od Villeho." "Od Vala?" vykulil oči Thebon. "Ne, od Laihialy." "Aha, tak toho neznám," mávnul blonďák rukou a dál se spolu s Wizziacem věnoval časopisu s fotkami hanbatých slečen, který našel na Petriho stole. "A dáš mu aspoň šanci?" dělal si z Petriho srandu Vyl. Petrimu unavenému mozku to opět nejdřív nedocházelo, ale když mu to docvaklo, udělal vražedný pohled a Vylovi ukázal prostředník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sydän Sydän | Web | 19. srpna 2008 v 16:53 | Reagovat

jééé, tu část jak vystupovali z letadla jsem už četla :D..

je to drsný ale :D hlavně ta scéna u dveří :D nejdřív zelená obluda, pak svědci jehovovi :DDD

prostě se klaním slečny :D takovou blbost vymyslet musí stát námahu :D

2 Lorraine Lorraine | Web | 19. srpna 2008 v 17:00 | Reagovat

Počkej, já do ní trošku strčím, třeba se probere." -> já čtu: Třeba se posere =D

Nééé, havajský košile nééé =D ale ten odstavec o KoK na letišti je dokonalej ;))

nééé, já nemůžu, já se z týhle kapitoly asi poseru, puget růží od Laihialy =D

by mě zajímalo, co bude dělat Vreth s nepojízdným výtahem =D

Jinak tohle je snad nejlepší kapitola, já se můžu počůrat =D

3 Takmari Takmari | E-mail | Web | 19. srpna 2008 v 17:40 | Reagovat

sáákra já zapomněla, že ten výtah nejede, když jsem to psala :DD co už, chybička se vloudila :D

4 Jaynet Jaynet | Web | 19. srpna 2008 v 19:18 | Reagovat

"Od koho to vůbec máš?" zeptal se už trochu zklidněný Obsidian. "Od Villeho." "Od Vala?" vykulil oči Thebon. Tohle mě dostává ani nevím proč:D

5 Lorraine Lorraine | Web | 19. srpna 2008 v 22:52 | Reagovat

Takmari: Nevadí, ono se to dá využít - třeba really confused Vreth, proč sakra se do toho výtahu nemůže dostat =D

6 Talvikki Talvikki | E-mail | Web | 20. srpna 2008 v 11:26 | Reagovat

heh to je hustý:D:D:D KoKci v havajským oblečení:D:D:D

7 Markis Markis | Web | 24. srpna 2008 v 12:07 | Reagovat

bože... :D:D neinspirovala vás ta fotka obsidiana v tom tygřim oblečku?? xD

8 Lenitchka & Takmari Lenitchka & Takmari | 14. září 2008 v 21:09 | Reagovat

Markis: No, ani ne-e :D Ale právě nás něco napadlo v souvislosti s tím oblečkem XD

9 Talvikki Talvikki | E-mail | Web | 16. září 2008 v 15:39 | Reagovat

Vylovi ukázal prostředník.

kdo j Vyl?:D on vyl?:D

10 metal.child metal.child | 16. září 2008 v 17:03 | Reagovat

brutus! svedci jehovovi xDDD

11 Leni & Takmari Leni & Takmari | 19. září 2008 v 22:43 | Reagovat

Talvikki: Vyl je bubeník KoK :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama